Rubriky
Jak funguje Knihobot

Končíme s LPíčkama

Po měsících přešlapování jsme se rozhodli skončit s prodejem gramodesek. Už nějakou dobu jsme je nepřijímali. Dlouho nám jich hodně leželo nezpracovaných. Rozhodli jsme se tedy jejich výkup pozastavit a zkusit prodat to, co už máme (nějakých 1800 kusů) a podle toho se pak rozhodnout, zda s tím budeme pokračovat.

Nakonec jsme dospěli k rozhodnutí, že gramodeskám se věnovat vůbec nebudeme. Proč?

1) Malý přísun nového zboží

Desky jsme už nějakou dobu do prodeje nepřijímali, ale vlastně jsme je ani nemuseli odmítat moc často. Když už je někdo vůbec nabízel, tak jich většinou bylo málo, a navíc šlo často o vážnou hudbu nebo československý popík z 70.-80. let. To jsou žánry, které moc na odbyt nejdou. Pokud někdo má nějaký rock a jazz, tak je většinou sběratel a uvolňuje jen pár desek, které si často raději prodá sám.

2) Různorodá kondice

U gramodesek je obtížné popsat a nafotit jejich stav. Slovní popis bývá dost subjektivní a vyfotit správně povrch desky taky není zrovna snadné. Navíc často deska, která vypadá hrozně, hraje dobře, a naopak deska, u které škrábanec nevidíte, přeskakuje. Čistit desky v pračce nebo dokonce každou zkušebně přehrát není moc reálné ani v malých objemech.

3) Manipulace

LPíčka překvapivě nejsou knihy. Ani se jim moc nepodobají. Jinak se fotí, popisují, skladují a balí. Je potřeba tomu přizpůsobit provoz a zaučit lidi.

4) Malý trh

Tohle všechno jsou problémy, které by se daly řešit, kdyby to mělo nějaký větší potenciál. Bohužel gramodesky kupuje pouze úzká skupina lidí (navzdory všem těm PR článkům o tom, jak se gramodesky vracejí do módy). A je to logické. Potřebujete mít gramofon. Ten každý nemá. Abyste mohli používat knihu, tak vám v zásadě stačí vidět a nic dalšího k tomu nepotřebujete. 

My máme plné ruce práce s knihami. O naše služby má zájem stále víc lidí a my máme co dělat, abychom to všechno zvládli. Nemá tedy z našeho pohledu smysl snažit se prorazit s vinylem, který nám nejde.

Udělali jsme velkou slevu na posledních 600 gramodesek. Dáme tomu týden a pak už půjdou do výprodeje do výdejny.

https://knihobot.cz/kategorie/95-gramodesky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *